Edycja VI

Z listu Mariusza Szczygła, jurora VI edycji Turnieju Reportażu:

Jeśli reportaż jest po to, żeby opowiadać historie, które wydarzyły się naprawdę, to laureaci tego konkursu pokazują prawdy niegłupie, istotne i ważne.

Jeśli reportaż jest po to, aby czytelnik mógł obcować z drugim człowiekiem, to laureaci tego konkursu mają do drugiego człowieka bardzo ludzkie podejście.

Jeśli zadaniem reportera jest zrozumieć (nie oceniać, nie osądzać, nie usprawiedliwiać, tylko zrozumieć), to laureaci tego konkursu, mimo że mają po kilkanaście lat, często rozumieją więcej niż moje pokolenie.

Z przyjemnością przeczytałem te teksty!

Przede wszystkim podoba mi się, że każdy z nich ma świetną pointę, dzięki której wiemy, po co został napisany. Czytelnik zostaje nagrodzony w ostatnim zdaniu. Skąd te dzieciaki wiedzą, że tak trzeba pisać?

Duża wrażliwość, teksty nie są o rzeczach marginalnych i nieistotnych, tylko są o czymś WAŻNYM. (...)

"Ten ostatni zawsze siedzi" - duża wrażliwość autora, bardzo podoba mi się temat i pomysł, żeby napisać o ukrytej twarzy parkingu.

"Wojna o bloga" - świetnie napisała dialogi, tak ładnie skomponowała całość, taki to ma bigiel i całość brzmi tak profesjonalnie, że jestem pod wrażeniem. Tam nie ma ani jednego zbędnego zdania.

Wyróżnienia:

"Przystań Ocalenie"  - tekst bardzo dobry.

"Przyjaciele" - ciekawa konstrukcja.

Generalnie jestem zbudowany!

Mariusz Szczygieł, lat 40.

W VI edycji Ogólnopolskiego (po raz pierwszy!) Turnieju Reportażu jury przyznało 2 nagrody główne, 2 wyróżnienia oraz 1 wyróżnienie specjalne:

- Nagrodę Wojewody Dolnośląskiego dla Elżbiety Morys z I LO w Tarnowskich Górach za "Wojnę o bloga", opiekun: Sylwia Krakowska;

- Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla Małgorzaty Grączewskiej z IV LO we Wrocławiu za "Ten ostatni zawsze siedzi", opiekun: dr Dorota Żytkiewicz;

- wyróżnienie dla Anny Kornelskiej z LO im. Marii Panny w Poznaniu za "Przystań ocalenie", opiekun: Michał Ratajczak;

- wyróżnienie dla Anny Wójcik z I LO w Chełmie za tekst "Przyjaciele", opiekun: Elżbiera Pietrzykowska Al-Bayati;

- wyróżnienie specjalne Polskich Półksiężyców dla Pawła Jurgiela z X LO we Wrocławiu za "Można i tak", opiekun: Małgorzata Jakubek.

Prezentacja z gali finałowej w formacie PDF.

Licznik odsłon: 5478
2024  Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej   globbersthemes joomla templates